Saksamaa: tööpäevad ja riigipühad 2027
Saksamaa, 2027: 253–256 tööpäeva, sõltuvalt piirkonnast. Üleriigilisi riigipühi on 9, lisaks on piirkondadel oma pühad. Täpse arvu leiad allolevast tabelist või kalkulaatorist, kui valid piirkonna.
Saksamaa 2027 lühidalt
Tööpäevade arv sõltub piirkonnast. Vali piirkond, et näha täpset arvu.
Kuupäevavahemik ei ole sobiv.
Andmete laadimine ebaõnnestus.
Riigipühad 2027
Jaanuar
- 1. jaan Reede Neujahr (New Year's Day)
- 6. jaan Kolmapäev Heilige Drei Könige (Epiphany) Baden-Württemberg, Bayern, Sachsen-Anhalt
Märts
- 8. märts Esmaspäev Internationaler Frauentag (International Women's Day) Berlin, Mecklenburg-Vorpommern
- 26. märts Reede Karfreitag (Good Friday)
- 28. märts Pühapäev Ostersonntag (Easter Sunday) Brandenburg Nädalavahetus
- 29. märts Esmaspäev Ostermontag (Easter Monday)
Mai
- 1. mai Laupäev Tag der Arbeit (Labour Day) Nädalavahetus
- 6. mai Neljapäev Christi Himmelfahrt (Ascension Day)
- 16. mai Pühapäev Pfingstsonntag (Pentecost) Brandenburg Nädalavahetus
- 17. mai Esmaspäev Pfingstmontag (Whit Monday)
- 27. mai Neljapäev Fronleichnam (Corpus Christi) Baden-Württemberg, Bayern, Hessen, Nordrhein-Westfalen, Rheinland-Pfalz, Saarland
August
- 15. aug Pühapäev Mariä Himmelfahrt (Assumption Day) Saarland Nädalavahetus
September
- 20. sept Esmaspäev Weltkindertag (World Children's Day) Thüringen
Oktoober
- 3. okt Pühapäev Tag der Deutschen Einheit (German Unity Day) Nädalavahetus
- 31. okt Pühapäev Reformationstag (Reformation Day) Brandenburg, Mecklenburg-Vorpommern, Sachsen, Sachsen-Anhalt, Thüringen, Bremen, Hamburg, Niedersachsen, Schleswig-Holstein Nädalavahetus
November
- 1. nov Esmaspäev Allerheiligen (All Saints' Day) Baden-Württemberg, Bayern, Nordrhein-Westfalen, Rheinland-Pfalz, Saarland
- 17. nov Kolmapäev Buß- und Bettag (Repentance and Prayer Day) Sachsen
Detsember
- 25. dets Laupäev Erster Weihnachtstag (Christmas Day) Nädalavahetus
- 26. dets Pühapäev Zweiter Weihnachtstag (St. Stephen's Day) Nädalavahetus
Tööpäevad kuude kaupa 2027, üleriigiliste pühade järgi
| Kuu | Tööpäevi | Normtunnid | Riigipühad |
|---|---|---|---|
| Jaanuar 01.01 Neujahr (New Year's Day) | 20 | 160 | 01.01 Neujahr (New Year's Day) |
| Veebruar | 20 | 160 | |
| Märts 26.03 Karfreitag (Good Friday), 29.03 Ostermontag (Easter Monday) | 21 | 168 | 26.03 Karfreitag (Good Friday), 29.03 Ostermontag (Easter Monday) |
| Aprill | 22 | 176 | |
| Mai 01.05 Tag der Arbeit (Labour Day), 06.05 Christi Himmelfahrt (Ascension Day), 17.05 Pfingstmontag (Whit Monday) | 19 | 152 | 01.05 Tag der Arbeit (Labour Day), 06.05 Christi Himmelfahrt (Ascension Day), 17.05 Pfingstmontag (Whit Monday) |
| Juuni | 22 | 176 | |
| Juuli | 22 | 176 | |
| August | 22 | 176 | |
| September | 22 | 176 | |
| Oktoober 03.10 Tag der Deutschen Einheit (German Unity Day) | 21 | 168 | 03.10 Tag der Deutschen Einheit (German Unity Day) |
| November | 22 | 176 | |
| Detsember 25.12 Erster Weihnachtstag (Christmas Day), 26.12 Zweiter Weihnachtstag (St. Stephen's Day) | 23 | 184 | 25.12 Erster Weihnachtstag (Christmas Day), 26.12 Zweiter Weihnachtstag (St. Stephen's Day) |
| Kokku | 256 | 2048 |
Tööpäevad piirkonniti 2027
| Piirkond | Tööpäevi | Normtunnid | Piirkonna oma pühad tööpäevadel |
|---|---|---|---|
| Baden-Württemberg06.01 Heilige Drei Könige (Epiphany), 27.05 Fronleichnam (Corpus Christi), 01.11 Allerheiligen (All Saints' Day) | 253 | 2024 | 06.01 Heilige Drei Könige (Epiphany), 27.05 Fronleichnam (Corpus Christi), 01.11 Allerheiligen (All Saints' Day) |
| Bayern06.01 Heilige Drei Könige (Epiphany), 27.05 Fronleichnam (Corpus Christi), 01.11 Allerheiligen (All Saints' Day) | 253 | 2024 | 06.01 Heilige Drei Könige (Epiphany), 27.05 Fronleichnam (Corpus Christi), 01.11 Allerheiligen (All Saints' Day) |
| Berlin08.03 Internationaler Frauentag (International Women's Day) | 255 | 2040 | 08.03 Internationaler Frauentag (International Women's Day) |
| Brandenburg– | 256 | 2048 | – |
| Bremen– | 256 | 2048 | – |
| Hamburg– | 256 | 2048 | – |
| Hessen27.05 Fronleichnam (Corpus Christi) | 255 | 2040 | 27.05 Fronleichnam (Corpus Christi) |
| Mecklenburg-Vorpommern08.03 Internationaler Frauentag (International Women's Day) | 255 | 2040 | 08.03 Internationaler Frauentag (International Women's Day) |
| Niedersachsen– | 256 | 2048 | – |
| Nordrhein-Westfalen27.05 Fronleichnam (Corpus Christi), 01.11 Allerheiligen (All Saints' Day) | 254 | 2032 | 27.05 Fronleichnam (Corpus Christi), 01.11 Allerheiligen (All Saints' Day) |
| Rheinland-Pfalz27.05 Fronleichnam (Corpus Christi), 01.11 Allerheiligen (All Saints' Day) | 254 | 2032 | 27.05 Fronleichnam (Corpus Christi), 01.11 Allerheiligen (All Saints' Day) |
| Saarland27.05 Fronleichnam (Corpus Christi), 01.11 Allerheiligen (All Saints' Day) | 254 | 2032 | 27.05 Fronleichnam (Corpus Christi), 01.11 Allerheiligen (All Saints' Day) |
| Sachsen17.11 Buß- und Bettag (Repentance and Prayer Day) | 255 | 2040 | 17.11 Buß- und Bettag (Repentance and Prayer Day) |
| Sachsen-Anhalt06.01 Heilige Drei Könige (Epiphany) | 255 | 2040 | 06.01 Heilige Drei Könige (Epiphany) |
| Schleswig-Holstein– | 256 | 2048 | – |
| Thüringen20.09 Weltkindertag (World Children's Day) | 255 | 2040 | 20.09 Weltkindertag (World Children's Day) |
Kuidas see toimib?
See kalkulaator arvutab tööpäevad, riigipühad ja lühendatud tööpäevad valitud riigi ja perioodi jaoks. Tööpäevaks loetakse päev, mis ei ole nädalavahetus (laupäev ja pühapäev, Egiptuses reede ja laupäev) ega riigipüha. Lühendatud tööpäevad: Eestis on vahetult uusaasta, iseseisvuspäeva, võidupüha ja jõululaupäeva eel olev tööpäev 3 tundi lühem. Lätis ja Leedus on iga riigipüha eel olev tööpäev 1 tunni võrra lühem (Läti tööseadus § 135, Leedu töökoodeks art 112).
Andmed pärinevad Nager.Date avalikust pühadeandmebaasist, mida uuendatakse iga-aastaselt.
Korduma kippuvad küsimused
Mida loetakse tööpäevaks?
Mis on lühendatud tööpäev?
Miks mõned riigipühad ei mõjuta tööpäevade arvu?
Kuidas arvutatakse tööajafond?
Tööpäevad ja riigipühad teistes riikides
- Ahvenamaa
- Albaania
- Ameerika Ühendriigid
- Andorra
- Argentina
- Armeenia
- Austraalia
- Austria
- Bahama
- Barbados
- Belgia
- Belize
- Benin
- Boliivia
- Bosnia ja Hertsegoviina
- Botswana
- Brasiilia
- Bulgaaria
- Colombia
- Costa Rica
- Dominikaani Vabariik
- Ecuador
- Eesti
- Egiptus
- El Salvador
- Filipiinid
- Fääri saared
- Gabon
- Gambia
- Ghana
- Gibraltar
- Grenada
- Gruusia
- Gröönimaa
- Guatemala
- Guernsey
- Guyana
- Haiti
- Hiina
- Hispaania
- Holland
- Honduras
- Hongkongi erihalduspiirkond
- Horvaatia
- Iirimaa
- Indoneesia
- Island
- Itaalia
- Jaapan
- Jamaica
- Jersey
- Kanada
- Kasahstan
- Keenia
- Kongo DV
- Kongo Vabariik
- Kreeka
- Kuuba
- Küpros
- Leedu
- Lesotho
- Liechtenstein
- Luksemburg
- Lõuna-Aafrika Vabariik
- Lõuna-Korea
- Läti
- Madagaskar
- Malta
- Mani saar
- Maroko
- Mehhiko
- Moldova
- Monaco
- Mongoolia
- Montenegro
- Montserrat
- Mosambiik
- Namiibia
- Nicaragua
- Nigeeria
- Niger
- Norra
- Paapua Uus-Guinea
- Panama
- Paraguay
- Peruu
- Poola
- Portugal
- Prantsusmaa
- Puerto Rico
- Põhja-Makedoonia
- Rootsi
- Rumeenia
- Saksamaa
- San Marino
- Seišellid
- Serbia
- Singapur
- Slovakkia
- Sloveenia
- Soome
- Suriname
- Svalbard ja Jan Mayen
- Šveits
- Zimbabwe
- Taani
- Tšehhi
- Tšiili
- Tuneesia
- Türgi
- Ukraina
- Ungari
- Uruguay
- Uus-Meremaa
- Valgevene
- Vatikan
- Venemaa
- Venezuela
- Vietnam
- Ühendkuningriik
Seotud kalkulaatorid
Puhkuse planeerija
Planeeri puhkus nii, et puhkusepäevad, riigipühad ja nädalavahetused annaksid kokku võimalikult pikad vabad perioodid. Kolm plaani kolme eesmärgiga.
Tunnipalga kalkulaator
Arvuta aasta- või kuupalgast tunnitasu ja tunnitasust kuu- või aastapalk.
Palgatasu arvestus
Arvuta, kui palju brutopalgast palgata puudutud tundide eest maha arvatakse.
Palgakalkulaator 2026
Arvuta brutopalgast netopalk või vastupidi, koos kõigi Eesti tööjõumaksude ja tööandja kogukuluga.