Saksamaa: tööpäevad ja riigipühad 2025
Saksamaa, 2025: 250–251 tööpäeva, sõltuvalt piirkonnast. Üleriigilisi riigipühi on 9, lisaks on piirkondadel oma pühad. Täpse arvu leiad allolevast tabelist või kalkulaatorist, kui valid piirkonna.
Saksamaa 2025 lühidalt
Tööpäevade arv sõltub piirkonnast. Vali piirkond, et näha täpset arvu.
Kuupäevavahemik ei ole sobiv.
Andmete laadimine ebaõnnestus.
Riigipühad 2025
Jaanuar
- 1. jaan Kolmapäev Neujahr (New Year's Day)
- 6. jaan Esmaspäev Heilige Drei Könige (Epiphany) Baden-Württemberg, Bayern, Sachsen-Anhalt
Märts
- 8. märts Laupäev Internationaler Frauentag (International Women's Day) Berlin, Mecklenburg-Vorpommern Nädalavahetus
Aprill
- 18. apr Reede Karfreitag (Good Friday)
- 20. apr Pühapäev Ostersonntag (Easter Sunday) Brandenburg Nädalavahetus
- 21. apr Esmaspäev Ostermontag (Easter Monday)
Mai
- 1. mai Neljapäev Tag der Arbeit (Labour Day)
- 8. mai Neljapäev Tag der Befreiung (Liberation Day) Berlin
- 29. mai Neljapäev Christi Himmelfahrt (Ascension Day)
Juuni
- 8. juuni Pühapäev Pfingstsonntag (Pentecost) Brandenburg Nädalavahetus
- 9. juuni Esmaspäev Pfingstmontag (Whit Monday)
- 19. juuni Neljapäev Fronleichnam (Corpus Christi) Baden-Württemberg, Bayern, Hessen, Nordrhein-Westfalen, Rheinland-Pfalz, Saarland
August
- 15. aug Reede Mariä Himmelfahrt (Assumption Day) Saarland
September
- 20. sept Laupäev Weltkindertag (World Children's Day) Thüringen Nädalavahetus
Oktoober
- 3. okt Reede Tag der Deutschen Einheit (German Unity Day)
- 31. okt Reede Reformationstag (Reformation Day) Brandenburg, Mecklenburg-Vorpommern, Sachsen, Sachsen-Anhalt, Thüringen, Bremen, Hamburg, Niedersachsen, Schleswig-Holstein
November
- 1. nov Laupäev Allerheiligen (All Saints' Day) Baden-Württemberg, Bayern, Nordrhein-Westfalen, Rheinland-Pfalz, Saarland Nädalavahetus
- 19. nov Kolmapäev Buß- und Bettag (Repentance and Prayer Day) Sachsen
Detsember
- 25. dets Neljapäev Erster Weihnachtstag (Christmas Day)
- 26. dets Reede Zweiter Weihnachtstag (St. Stephen's Day)
Tööpäevad kuude kaupa 2025, üleriigiliste pühade järgi
| Kuu | Tööpäevi | Normtunnid | Riigipühad |
|---|---|---|---|
| Jaanuar 01.01 Neujahr (New Year's Day) | 22 | 176 | 01.01 Neujahr (New Year's Day) |
| Veebruar | 20 | 160 | |
| Märts | 21 | 168 | |
| Aprill 18.04 Karfreitag (Good Friday), 21.04 Ostermontag (Easter Monday) | 20 | 160 | 18.04 Karfreitag (Good Friday), 21.04 Ostermontag (Easter Monday) |
| Mai 01.05 Tag der Arbeit (Labour Day), 29.05 Christi Himmelfahrt (Ascension Day) | 20 | 160 | 01.05 Tag der Arbeit (Labour Day), 29.05 Christi Himmelfahrt (Ascension Day) |
| Juuni 09.06 Pfingstmontag (Whit Monday) | 20 | 160 | 09.06 Pfingstmontag (Whit Monday) |
| Juuli | 23 | 184 | |
| August | 21 | 168 | |
| September | 22 | 176 | |
| Oktoober 03.10 Tag der Deutschen Einheit (German Unity Day) | 22 | 176 | 03.10 Tag der Deutschen Einheit (German Unity Day) |
| November | 20 | 160 | |
| Detsember 25.12 Erster Weihnachtstag (Christmas Day), 26.12 Zweiter Weihnachtstag (St. Stephen's Day) | 21 | 168 | 25.12 Erster Weihnachtstag (Christmas Day), 26.12 Zweiter Weihnachtstag (St. Stephen's Day) |
| Kokku | 252 | 2016 |
Tööpäevad piirkonniti 2025
| Piirkond | Tööpäevi | Normtunnid | Piirkonna oma pühad tööpäevadel |
|---|---|---|---|
| Baden-Württemberg06.01 Heilige Drei Könige (Epiphany), 19.06 Fronleichnam (Corpus Christi) | 250 | 2000 | 06.01 Heilige Drei Könige (Epiphany), 19.06 Fronleichnam (Corpus Christi) |
| Bayern06.01 Heilige Drei Könige (Epiphany), 19.06 Fronleichnam (Corpus Christi) | 250 | 2000 | 06.01 Heilige Drei Könige (Epiphany), 19.06 Fronleichnam (Corpus Christi) |
| Berlin08.05 Tag der Befreiung (Liberation Day) | 251 | 2008 | 08.05 Tag der Befreiung (Liberation Day) |
| Brandenburg31.10 Reformationstag (Reformation Day) | 251 | 2008 | 31.10 Reformationstag (Reformation Day) |
| Bremen31.10 Reformationstag (Reformation Day) | 251 | 2008 | 31.10 Reformationstag (Reformation Day) |
| Hamburg31.10 Reformationstag (Reformation Day) | 251 | 2008 | 31.10 Reformationstag (Reformation Day) |
| Hessen19.06 Fronleichnam (Corpus Christi) | 251 | 2008 | 19.06 Fronleichnam (Corpus Christi) |
| Mecklenburg-Vorpommern31.10 Reformationstag (Reformation Day) | 251 | 2008 | 31.10 Reformationstag (Reformation Day) |
| Niedersachsen31.10 Reformationstag (Reformation Day) | 251 | 2008 | 31.10 Reformationstag (Reformation Day) |
| Nordrhein-Westfalen19.06 Fronleichnam (Corpus Christi) | 251 | 2008 | 19.06 Fronleichnam (Corpus Christi) |
| Rheinland-Pfalz19.06 Fronleichnam (Corpus Christi) | 251 | 2008 | 19.06 Fronleichnam (Corpus Christi) |
| Saarland19.06 Fronleichnam (Corpus Christi), 15.08 Mariä Himmelfahrt (Assumption Day) | 250 | 2000 | 19.06 Fronleichnam (Corpus Christi), 15.08 Mariä Himmelfahrt (Assumption Day) |
| Sachsen31.10 Reformationstag (Reformation Day), 19.11 Buß- und Bettag (Repentance and Prayer Day) | 250 | 2000 | 31.10 Reformationstag (Reformation Day), 19.11 Buß- und Bettag (Repentance and Prayer Day) |
| Sachsen-Anhalt06.01 Heilige Drei Könige (Epiphany), 31.10 Reformationstag (Reformation Day) | 250 | 2000 | 06.01 Heilige Drei Könige (Epiphany), 31.10 Reformationstag (Reformation Day) |
| Schleswig-Holstein31.10 Reformationstag (Reformation Day) | 251 | 2008 | 31.10 Reformationstag (Reformation Day) |
| Thüringen31.10 Reformationstag (Reformation Day) | 251 | 2008 | 31.10 Reformationstag (Reformation Day) |
Kuidas see toimib?
See kalkulaator arvutab tööpäevad, riigipühad ja lühendatud tööpäevad valitud riigi ja perioodi jaoks. Tööpäevaks loetakse päev, mis ei ole nädalavahetus (laupäev ja pühapäev, Egiptuses reede ja laupäev) ega riigipüha. Lühendatud tööpäevad: Eestis on vahetult uusaasta, iseseisvuspäeva, võidupüha ja jõululaupäeva eel olev tööpäev 3 tundi lühem. Lätis ja Leedus on iga riigipüha eel olev tööpäev 1 tunni võrra lühem (Läti tööseadus § 135, Leedu töökoodeks art 112).
Andmed pärinevad Nager.Date avalikust pühadeandmebaasist, mida uuendatakse iga-aastaselt.
Korduma kippuvad küsimused
Mida loetakse tööpäevaks?
Mis on lühendatud tööpäev?
Miks mõned riigipühad ei mõjuta tööpäevade arvu?
Kuidas arvutatakse tööajafond?
Tööpäevad ja riigipühad teistes riikides
- Ahvenamaa
- Albaania
- Ameerika Ühendriigid
- Andorra
- Argentina
- Armeenia
- Austraalia
- Austria
- Bahama
- Barbados
- Belgia
- Belize
- Benin
- Boliivia
- Bosnia ja Hertsegoviina
- Botswana
- Brasiilia
- Bulgaaria
- Colombia
- Costa Rica
- Dominikaani Vabariik
- Ecuador
- Eesti
- Egiptus
- El Salvador
- Filipiinid
- Fääri saared
- Gabon
- Gambia
- Ghana
- Gibraltar
- Grenada
- Gruusia
- Gröönimaa
- Guatemala
- Guernsey
- Guyana
- Haiti
- Hiina
- Hispaania
- Holland
- Honduras
- Hongkongi erihalduspiirkond
- Horvaatia
- Iirimaa
- Indoneesia
- Island
- Itaalia
- Jaapan
- Jamaica
- Jersey
- Kanada
- Kasahstan
- Keenia
- Kongo DV
- Kongo Vabariik
- Kreeka
- Kuuba
- Küpros
- Leedu
- Lesotho
- Liechtenstein
- Luksemburg
- Lõuna-Aafrika Vabariik
- Lõuna-Korea
- Läti
- Madagaskar
- Malta
- Mani saar
- Maroko
- Mehhiko
- Moldova
- Monaco
- Mongoolia
- Montenegro
- Montserrat
- Mosambiik
- Namiibia
- Nicaragua
- Nigeeria
- Niger
- Norra
- Paapua Uus-Guinea
- Panama
- Paraguay
- Peruu
- Poola
- Portugal
- Prantsusmaa
- Puerto Rico
- Põhja-Makedoonia
- Rootsi
- Rumeenia
- Saksamaa
- San Marino
- Seišellid
- Serbia
- Singapur
- Slovakkia
- Sloveenia
- Soome
- Suriname
- Svalbard ja Jan Mayen
- Šveits
- Zimbabwe
- Taani
- Tšehhi
- Tšiili
- Tuneesia
- Türgi
- Ukraina
- Ungari
- Uruguay
- Uus-Meremaa
- Valgevene
- Vatikan
- Venemaa
- Venezuela
- Vietnam
- Ühendkuningriik
Seotud kalkulaatorid
Puhkuse planeerija
Planeeri puhkus nii, et puhkusepäevad, riigipühad ja nädalavahetused annaksid kokku võimalikult pikad vabad perioodid. Kolm plaani kolme eesmärgiga.
Tunnipalga kalkulaator
Arvuta aasta- või kuupalgast tunnitasu ja tunnitasust kuu- või aastapalk.
Palgatasu arvestus
Arvuta, kui palju brutopalgast palgata puudutud tundide eest maha arvatakse.
Palgakalkulaator 2026
Arvuta brutopalgast netopalk või vastupidi, koos kõigi Eesti tööjõumaksude ja tööandja kogukuluga.