Kanada: tööpäevad ja riigipühad 2025
Kanada, 2025: 248–252 tööpäeva, sõltuvalt piirkonnast. Üleriigilisi riigipühi on 8, lisaks on piirkondadel oma pühad. Täpse arvu leiad allolevast tabelist või kalkulaatorist, kui valid piirkonna.
Kanada 2025 lühidalt
Tööpäevade arv sõltub piirkonnast. Vali piirkond, et näha täpset arvu.
Kuupäevavahemik ei ole sobiv.
Andmete laadimine ebaõnnestus.
Riigipühad 2025
Jaanuar
- 1. jaan Kolmapäev New Year's Day
Veebruar
- 17. veebr Esmaspäev Family Day Alberta, British Columbia, New Brunswick, Ontario, Saskatchewan
- 17. veebr Esmaspäev Louis Riel Day Manitoba
- 17. veebr Esmaspäev Heritage Day Nouvelle-Écosse
- 17. veebr Esmaspäev Islander Day Prince Edward Island
Märts
- 17. märts Esmaspäev Saint Patrick's Day Newfoundland and Labrador
Aprill
- 18. apr Reede Good Friday
- 21. apr Esmaspäev Easter Monday Alberta, Prince Edward Island
- 23. apr Kolmapäev Saint George's Day Newfoundland and Labrador
Mai
- 19. mai Esmaspäev Victoria Day
- 19. mai Esmaspäev National Patriots' Day Quebec
Juuni
- 21. juuni Laupäev National Aboriginal Day Northwest Territories Nädalavahetus
- 24. juuni Teisipäev Discovery Day Newfoundland and Labrador
- 24. juuni Teisipäev Fête nationale du Québec (National Holiday) Quebec
Juuli
- 1. juuli Teisipäev Canada Day
- 12. juuli Laupäev Orangemen's Day Newfoundland and Labrador Nädalavahetus
August
- 4. aug Esmaspäev Heritage Day Alberta, Yukon
- 4. aug Esmaspäev British Columbia Day British Columbia
- 4. aug Esmaspäev Civic Holiday Manitoba, Newfoundland and Labrador, Northwest Territories, Nunavut, Ontario
- 4. aug Esmaspäev New Brunswick Day New Brunswick
- 4. aug Esmaspäev Natal Day Nouvelle-Écosse
- 4. aug Esmaspäev Saskatchewan Day Saskatchewan
- 18. aug Esmaspäev Gold Cup Parade Day Prince Edward Island
- 18. aug Esmaspäev Discovery Day Yukon
September
- 1. sept Esmaspäev Labour Day
- 30. sept Teisipäev National Day for Truth and Reconciliation
Oktoober
- 13. okt Esmaspäev Thanksgiving
November
- 11. nov Teisipäev Remembrance Day Alberta, British Columbia, New Brunswick, Northwest Territories, Nouvelle-Écosse, Nunavut, Prince Edward Island, Saskatchewan, Yukon
- 11. nov Teisipäev Armistice Day Newfoundland and Labrador
Detsember
- 25. dets Neljapäev Christmas Day
- 26. dets Reede Boxing Day (St. Stephen's Day) Alberta, New Brunswick, Nouvelle-Écosse, Ontario, Prince Edward Island
Tööpäevad kuude kaupa 2025, üleriigiliste pühade järgi
| Kuu | Tööpäevi | Normtunnid | Riigipühad |
|---|---|---|---|
| Jaanuar 01.01 New Year's Day | 22 | 176 | 01.01 New Year's Day |
| Veebruar | 20 | 160 | |
| Märts | 21 | 168 | |
| Aprill 18.04 Good Friday | 21 | 168 | 18.04 Good Friday |
| Mai 19.05 Victoria Day | 21 | 168 | 19.05 Victoria Day |
| Juuni | 21 | 168 | |
| Juuli 01.07 Canada Day | 22 | 176 | 01.07 Canada Day |
| August | 21 | 168 | |
| September 01.09 Labour Day, 30.09 National Day for Truth and Reconciliation | 20 | 160 | 01.09 Labour Day, 30.09 National Day for Truth and Reconciliation |
| Oktoober 13.10 Thanksgiving | 22 | 176 | 13.10 Thanksgiving |
| November | 20 | 160 | |
| Detsember 25.12 Christmas Day | 22 | 176 | 25.12 Christmas Day |
| Kokku | 253 | 2024 |
Tööpäevad piirkonniti 2025
| Piirkond | Tööpäevi | Normtunnid | Piirkonna oma pühad tööpäevadel |
|---|---|---|---|
| Alberta17.02 Family Day, 21.04 Easter Monday, 04.08 Heritage Day, 11.11 Remembrance Day, 26.12 Boxing Day (St. Stephen's Day) | 248 | 1984 | 17.02 Family Day, 21.04 Easter Monday, 04.08 Heritage Day, 11.11 Remembrance Day, 26.12 Boxing Day (St. Stephen's Day) |
| British Columbia17.02 Family Day, 04.08 British Columbia Day, 11.11 Remembrance Day | 250 | 2000 | 17.02 Family Day, 04.08 British Columbia Day, 11.11 Remembrance Day |
| Manitoba17.02 Louis Riel Day, 04.08 Civic Holiday | 251 | 2008 | 17.02 Louis Riel Day, 04.08 Civic Holiday |
| New Brunswick17.02 Family Day, 04.08 New Brunswick Day, 11.11 Remembrance Day, 26.12 Boxing Day (St. Stephen's Day) | 249 | 1992 | 17.02 Family Day, 04.08 New Brunswick Day, 11.11 Remembrance Day, 26.12 Boxing Day (St. Stephen's Day) |
| Newfoundland and Labrador17.03 Saint Patrick's Day, 23.04 Saint George's Day, 24.06 Discovery Day, 04.08 Civic Holiday, 11.11 Armistice Day | 248 | 1984 | 17.03 Saint Patrick's Day, 23.04 Saint George's Day, 24.06 Discovery Day, 04.08 Civic Holiday, 11.11 Armistice Day |
| Northwest Territories04.08 Civic Holiday, 11.11 Remembrance Day | 251 | 2008 | 04.08 Civic Holiday, 11.11 Remembrance Day |
| Nouvelle-Écosse17.02 Heritage Day, 04.08 Natal Day, 11.11 Remembrance Day, 26.12 Boxing Day (St. Stephen's Day) | 249 | 1992 | 17.02 Heritage Day, 04.08 Natal Day, 11.11 Remembrance Day, 26.12 Boxing Day (St. Stephen's Day) |
| Nunavut04.08 Civic Holiday, 11.11 Remembrance Day | 251 | 2008 | 04.08 Civic Holiday, 11.11 Remembrance Day |
| Ontario17.02 Family Day, 04.08 Civic Holiday, 26.12 Boxing Day (St. Stephen's Day) | 250 | 2000 | 17.02 Family Day, 04.08 Civic Holiday, 26.12 Boxing Day (St. Stephen's Day) |
| Prince Edward Island17.02 Islander Day, 21.04 Easter Monday, 18.08 Gold Cup Parade Day, 11.11 Remembrance Day, 26.12 Boxing Day (St. Stephen's Day) | 248 | 1984 | 17.02 Islander Day, 21.04 Easter Monday, 18.08 Gold Cup Parade Day, 11.11 Remembrance Day, 26.12 Boxing Day (St. Stephen's Day) |
| Quebec24.06 Fête nationale du Québec (National Holiday) | 252 | 2016 | 24.06 Fête nationale du Québec (National Holiday) |
| Saskatchewan17.02 Family Day, 04.08 Saskatchewan Day, 11.11 Remembrance Day | 250 | 2000 | 17.02 Family Day, 04.08 Saskatchewan Day, 11.11 Remembrance Day |
| Yukon04.08 Heritage Day, 18.08 Discovery Day, 11.11 Remembrance Day | 250 | 2000 | 04.08 Heritage Day, 18.08 Discovery Day, 11.11 Remembrance Day |
Kuidas see toimib?
See kalkulaator arvutab tööpäevad, riigipühad ja lühendatud tööpäevad valitud riigi ja perioodi jaoks. Tööpäevaks loetakse päev, mis ei ole nädalavahetus (laupäev ja pühapäev, Egiptuses reede ja laupäev) ega riigipüha. Lühendatud tööpäevad: Eestis on vahetult uusaasta, iseseisvuspäeva, võidupüha ja jõululaupäeva eel olev tööpäev 3 tundi lühem. Lätis ja Leedus on iga riigipüha eel olev tööpäev 1 tunni võrra lühem (Läti tööseadus § 135, Leedu töökoodeks art 112).
Andmed pärinevad Nager.Date avalikust pühadeandmebaasist, mida uuendatakse iga-aastaselt.
Korduma kippuvad küsimused
Mida loetakse tööpäevaks?
Mis on lühendatud tööpäev?
Miks mõned riigipühad ei mõjuta tööpäevade arvu?
Kuidas arvutatakse tööajafond?
Tööpäevad ja riigipühad teistes riikides
- Ahvenamaa
- Albaania
- Ameerika Ühendriigid
- Andorra
- Argentina
- Armeenia
- Austraalia
- Austria
- Bahama
- Barbados
- Belgia
- Belize
- Benin
- Boliivia
- Bosnia ja Hertsegoviina
- Botswana
- Brasiilia
- Bulgaaria
- Colombia
- Costa Rica
- Dominikaani Vabariik
- Ecuador
- Eesti
- Egiptus
- El Salvador
- Filipiinid
- Fääri saared
- Gabon
- Gambia
- Ghana
- Gibraltar
- Grenada
- Gruusia
- Gröönimaa
- Guatemala
- Guernsey
- Guyana
- Haiti
- Hiina
- Hispaania
- Holland
- Honduras
- Hongkongi erihalduspiirkond
- Horvaatia
- Iirimaa
- Indoneesia
- Island
- Itaalia
- Jaapan
- Jamaica
- Jersey
- Kanada
- Kasahstan
- Keenia
- Kongo DV
- Kongo Vabariik
- Kreeka
- Kuuba
- Küpros
- Leedu
- Lesotho
- Liechtenstein
- Luksemburg
- Lõuna-Aafrika Vabariik
- Lõuna-Korea
- Läti
- Madagaskar
- Malta
- Mani saar
- Maroko
- Mehhiko
- Moldova
- Monaco
- Mongoolia
- Montenegro
- Montserrat
- Mosambiik
- Namiibia
- Nicaragua
- Nigeeria
- Niger
- Norra
- Paapua Uus-Guinea
- Panama
- Paraguay
- Peruu
- Poola
- Portugal
- Prantsusmaa
- Puerto Rico
- Põhja-Makedoonia
- Rootsi
- Rumeenia
- Saksamaa
- San Marino
- Seišellid
- Serbia
- Singapur
- Slovakkia
- Sloveenia
- Soome
- Suriname
- Svalbard ja Jan Mayen
- Šveits
- Zimbabwe
- Taani
- Tšehhi
- Tšiili
- Tuneesia
- Türgi
- Ukraina
- Ungari
- Uruguay
- Uus-Meremaa
- Valgevene
- Vatikan
- Venemaa
- Venezuela
- Vietnam
- Ühendkuningriik
Seotud kalkulaatorid
Puhkuse planeerija
Planeeri puhkus nii, et puhkusepäevad, riigipühad ja nädalavahetused annaksid kokku võimalikult pikad vabad perioodid. Kolm plaani kolme eesmärgiga.
Tunnipalga kalkulaator
Arvuta aasta- või kuupalgast tunnitasu ja tunnitasust kuu- või aastapalk.
Palgatasu arvestus
Arvuta, kui palju brutopalgast palgata puudutud tundide eest maha arvatakse.
Palgakalkulaator 2026
Arvuta brutopalgast netopalk või vastupidi, koos kõigi Eesti tööjõumaksude ja tööandja kogukuluga.